środa, 11 maja 2011

JAK USZYĆ ZABAWKĘ DLA DZIECKA ?

Uszyj swojemu dziecku zabawkę! Zostań bohaterką, najlepszą mamą na świecie,czarodziejką ...Nie obawiaj się ,że coś nie wyjdzie dla Twojego dziecka to co zrobisz będzie najpiękniejsze , najwspanialsze,cudowne i ZROBIONE PRZEZ CIEBIE!
Dzisiaj przedstawiam Wam przepis na maleńkiego króliczka, którego od A do Z można wykonać za pomocą własnych rąk : ). Projekt tej zabawki powstał na okoliczność prowadzonych preze mnie WARSZTATÓW SZYCIA ZABAWEK. W warsztacie uczestniczyły fantastyczne osoby,które nie miały doświadczenia w szyciu a mimo to po zajęciach,wszystkie do domu zabrały SWOJEGO króliczka : )

PRZEPIS NA KRÓLICZKA:

-SZCZYPTA OPTYMIZMU I ZAPAŁU,
-KAWAŁECZEK MATERIAŁU(dzianina bawełniana),
  PROSTOKĄT O ROZMIARACH 30cm x 40cm
  Z powodzeniem można wykorzystać bawełnianą podkoszulkę,ale bawełna musi być „mięsista”
- gruba po prostu :),
- JEDEN MOTEK MULINY -dopasowanej kolorystycznie do materiału na zajączka,
- IGŁA, SZPILKI, NOŻYCZKI,OŁÓWEK,
- WYKRÓJ

WYKONANIE
1.Materiał złóż na pół aby powstał prostokąt 20 cm x 30cm
Po złożeniu prawa strona materiału będzie wewnątrz.
Przerysuj ołówkiem( miękkim np. 8B) ,kredą lub kredką wykrój na materiał.
Najłatwiej jest wyciąć z kartki papieru kształt przytulanki(zajączka)położyć na materiale i obrysować dookoła .

2.Wyciąć odrysowany kształt.
Odwrócić materiał prawą stroną do zewnątrz, złóż i zepnij szpilkami obydwa kawałki tak ,aby ich krawędzie idealnie się zgadzały.
3.Tak przygotowaną formę można zacząć zszywać. Ja proponuję ścieg zadziergiwany. Ścieg ten zaliczamy do ściegów dekoracyjnych, służy do wykańczania brzegów tkaniny i naszywania aplikacji. Ścieg ten wykonuje się od ręki lewej do prawej.

4.Można również wykorzystać inne ściegi np. bardzo gęsty ścieg fastrygowy( _ _ _ _ _ _ -który wygląda tak).Ja ścieg ten wykorzystałam do przeszycia łap i uszu aby nie dostało się do nich wypełnienie.Przy szyciu zabawki ściegiem fastrygowym,warto umieścić go około 0,5 cm od brzegu aby uniknąć ewentualnego "rozłażenia się" szwów.

5. Podczas zszywania zabawki nie zapomnij zostawić otwór przez który wepchniesz do środka wypełnienie.

Ja zostawiłam otwór na łapie i po włożeniu wypełnienie zaszyłam .


6.Jeszcze tylko nosek i oczka i GOTOWE !!!Nosek i oczka wyszyte zostały muliną w ciemnym kolorze.UWAGA! Przed szyciem warto rozdzielić nić muliny na dwie częći bo szycie taką grubą nitką jest bardzo niewygode.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM DUŻO RADOŚCI PODCZAS SZYCIA I ZADOWOLENIA Z OWOCÓW WŁASNEJ PRACY : )A JAK JUŻ COŚ USZYJECIE TO POCHWALCIE SIĘ PROSZĘ : )

DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINKI  : )