środa, 13 czerwca 2012

Podzielę się z wami....


Podzielę się z Wami.... Szycie ostatnio jakoś mi nie idzie ,bo i czasu na nie nie mam zbyt wiele. Czasem w akcie desperacji dopadam maszyny ,rozwijam kabelki podłączam do sieci ,wyjmuje materiał i...  trzeba nakarmić dziecię, więc kolacyjka ,bajek czytanie,usypianie :)... a po 22” to nie mam odwagi włączyć maszynki bo sąsiedzi zapewne podesłaliby mi miłych panów z komisariatu ; ) w związku z tym .....pokonana przez rzeczywistość oddaję się marzeniom o nocnym szyciu w maleńkim domku na skraju łąki :) - .....mmmm może kiedyś :) -
Nie mając zbyt wielu sposobności do szycia gromadzę wszystko co związane z szyciem i co może być źródłem inspiracji ( taki mój osobisty obłęd - przez niektórych zwany syndromem chomika krawca). W antykwariacie znalazłam fajną pozycję „ Haft dla dzieci” Jadwigi Turskiej a w księgarni z tanią książką coś bardziej współczesnego „Wyszywanki i inne robótki ręczne”Katarzyny Proniewskiej-Mazurek.

Książeczka pani Turskiej zawiera bardzo dużo instrukcji dotyczących wykonania haftu ,aplikacji i łączenia tych dwóch technik. Książeczka jest bardzo obszernie ilustrowana ,mnóstwo fantastycznych wzorów i projektów .


W książeczce pani Proniewskiej-Mazurek znajdziecie wszystko to co kochają dzieci: misie ,lale ,śmieszne stworki + szablony + instrukcje jak je wykonać + dużo fajnych ilustracji.
Obie pozycje godne polecenia !


 
Spontaniczne candy : ODDAM KSIAŻKĘW DOBRE RĘCE :) właśnie tę książkę :) "Wyszywanki i inne robótki ręczne"

Zasady zabawy:
  • zostaw komentarz pod tym postem,
  • umieść banner informujący o zabawie na swojej stronie (blogu, fb etc.) z linkiem do tego posta, a jeśli nie masz swojej strony/bloga w komentarzu podaj swój e-mail,
  • losowanie 07.07.2012 r